2015. december 29., kedd

Betegség

Sajnos a tegnapi poszt elmaradt, ugyanis eléggé legyengültem és a nap folyamán 3x is elaludtam. DE legalább ez megihlette a mai posztot. Ugyanis arról fogok nektek írni, hogy én hogyan szoktam kikúrálni magam, az ilyen szokásos téli megbetegedésből (ami náthát, orrdugulást, torokfájást, fejfájást jelent). 

Néhány ötlet, praktika:

1: Forró mézes tea
Összeszedtem nektek néhány tea fajtát, illetve azokról néhány érdekességet, ami jó a téli időszakban a megfázás és az influenza ellen:

A csipkebogyók teája a C-vitamin-tartalom miatt immunerősítő és roboráló hatású, influenzajárványok esetén megelőzésre, valamint náthás és lázas megbetegedések, legyengült állapotok kiegészítő kezelésére való. Serkenti a mellékvesék és a máj működését is. Kevéssé ismert, hogy a csipkebogyók főzete külsőleg és belsőleg jól használható nehezen gyógyuló sebek, fertőzések kezelésére.

A zöld teában igen nagy mennyiségben találhatunk vitaminokat, antioxidánsokat és ásványi sókat. C-vitamint a citromhoz hasonló mennyiségben tartalmaz. Igen magas arányban tartalmazza a B-vitamin féléket is. Napi 1 liter (5 csésze) zöld tea fedezi a szervezet B-vitamin szükségletének 10%-át, a magnézium 5%-át, a kálium 25%-át, a mangán 45%-át. Igen számottevő a természetes fluorid tartalma is. Az orosz orvosok a zöld teát az egyik legfontosabb gyógynövényként tartják számon, stresszoldó és anyagcsere normalizáló hatását az orvosi egyetemeken is tanítják.

Bodzavirág: A fekete bodza virágaiból és hajtásaiból készült tea nagyon jó náthatea. Inhaláláshoz is jó, különösen fülfájásnál, rekedtségnél. Légúti megbetegedés esetén segíti a váladék felszakadását, gargarizálóként is alkalmazhatjuk.

Hársfavirág: A kis- és a nagy levelű hársfa virágát gyűjtik, kiváló köhögéscsillapító, de szívbetegek nem használhatják. Megfázás esetén igyuk, nagyon hatásos tea, illetve megelőzésképpen hetente egyszer ajánlott, többször nem. Mint általában a náthateák, a hárs is lázat csillapít, köhögést szüntet és izzaszt is. A teát csak forrázni kell, napi két-három csésze teát meginni, betakarózni és kiizzadni.

Kamilla: A kamillavirág gyulladáscsökkentőként és görcsoldóként hat, az egyik legősibb és legismertebb gyógynövény. Izzasztásra úgy érdemes használni, hogy forrón, ágyban fekve kortyolgatjuk és utána jól betakarózunk. A kamilla fertőtlenítő hatású is, megnyugtatja az egész szervezetet.

Menta: Baktériumölő, a náthás időszakban köhögés csillapítására is használható, ebből a szempontból leghatékonyabb a fodormenta.

A mézet legtöbben alkalmanként használják. Leginkább téli időszakban, a baktériumokat elpusztító, a szervezet ellenálló képességét helyreállító hatása miatt megfázáskor, torokfájásos időszakban. Főképpen teába keverve, pedig ideálisabb lenne cukor helyett naponta legalább 2-3 teáskanálnyi, de legfeljebb 2 evőkanálnyi mézet elfogyasztani.

2: Húsleves

A húsleves, akárcsak a többi forró, gőzölgő ital, melyet meghűlésre ajánlanak, segít felszakítani a váladékot, pótolja az elvesztett folyadékot, és a kaparó toroknak is enyhülést hoz. A kutatók a tyúkhúsleves vizsgálatakor a legfontosabb hatóanyagoknak a vitaminokat, ásványi anyagokat találták.

3: Sós hagyma
Biztos van, aki nem szereti se a hagymát, se a fokhagymát, az kihagyhatja ezt a részt, Viszont én szeretem őket, ezért tudom csak ajánlani. Általában a fokhagymát pirítós kenyérhez szoktam enni. A sima hagymát, illetve a lila hagymát összevágva és egy jó adag sóval megszórva, majd egy félórát állni szoktam hagyni, hogy az ereje egy kicsit eltávozzon. Utána pedig már ehetitek is szendvicshez, virslihez, meleg szendvicshez vagy bármi máshoz. Ugyanis a hagyma erős gyulladáscsökkentő, és vírusölő hatással rendelkezik. Tipp, amit én még nem próbáltam ki, ugyanis általában fogmosást választom, de állítólag az erős hagymaszagot egy szál friss petrezselyem elrágásával el lehet tüntetni.

4: Tengeri sós forró fürdő
Szoktam még bele rakni néhány kamilla tea filtert is, amit a szememre illetve az orromra rakok néhány percig. Majd amíg forró a víz, addig úgymond az orroddal bugyborékolj, hogy könnyebben felszakadjon a váladék. Miután kiszálltál mindenképp érdemes betestápolózni, ugyanis a só szárítja a bőrt. Én után rögtön a pizsimre egy jó meleg köntöst húzok, és ha tudok azonnal az ágyba bújok, kiizzadni a bacikat.
 tisztítja a tüdőt, a hörgőket és segít a slejm felszakításában. Felbontja, meglágyítja a nyálkát a tüdőben valamint szükséges a hurut és az arcüreg lerakódásainak felszakításához is. 


Ha jól tudom, akkor a képen látható tengeri sót használjuk éppen itthon. A kád aljára végig egy csíkba szoktam szórni, majd jöhet rá a forró víz és a többi dolog, ahogy ti szeretnétek.

5: "Szopogatós cukorka"
Én úgy vagyok vele, ha nem muszáj nem szedek gyógyszert, antibiotikumot. Inkább maradok természetes. Ebbe nálam még bele fér a torok fertőtlenítő cukorka, hisz az nem is gyógyszer elvileg. 
Három félét szoktunk használni:
1. Faringopront
2. Tantum Verde

3. Strepsils

NEM sorrendben hoztam, ugyanis az igazság az, hogy nem tudom eldönteni melyik a legjobb. Néha az segít, néha pedig a másik. Azt tudom, hogy a Tantum Verde-be van érzéstelenítő is, szóval azt amikor nagyon fáj a torkom akkor szoktam használni. 
DE mindenképp olvassatok utána, mi van bennük, ha esetleg allergiás valaki valamire, meg hogy pontosan mire van szükséged és melyik jó arra. Mert összességében, mindegyik nátha, meghűlés és torokfájás ellen jó. Viszont ki kell tapasztalni, hogy éppen melyik válik be.

6: "Meleg italporok"
Ami még szintén bele fér és nagyon tudom ajánlani, azok a meleg ital porok. Ha már a forró mézes teák sem segítenek, akkor inkább ezeket idd, és hidd el hamarabb elmulasztja a megfázásodat, mint hitted volna. Nálunk semmi féle ACC-t nem szoktunk használni, hanem inkább ezeket:
1. Neo Citran


2. Rubophen thermo

Mindkettőt tudom ajánlani, az elsőt használtuk régebben, de túl citromosnak kezdtük érezni, ezért váltottunk. De kinek mi, így azt is kipróbálhatjátok bátran. Egy csészébe beleönteni a port, majd rá a forróvíz, és akár egy citromos teát innál. Közben pedig szépen kiűzi belőlünk a bacikat.

7: Film - vígjáték
Ha már a betegségünkkel az ágyban kötöttünk ki, úgy gondoltam elmaradhatatlan kellék egy jó film. De csak akkor ha előtte már ettünk hagymát, lefürödtünk sós vízben, most pedig a meleg italporos teánkat isszuk. Ugyanis csak így hat az én speciális gyógymódom. (Garanciát azért nem vállalok. :D)
Az ajánlatom pedig film terén olyan, amit még én sem láttam. De 100%-ban vígjáték! Ugyanis a nevetés és a jó közérzet is elősegíti a gyógyulást.

Vakáció

"Ha kezd unalmassá válni a családi élet, fel kell kavarni az állóvizet. Rusty (Ed Helms) - két örökké veszekedő fiúgyermek apja - úgy érzi, valamit tennie kell végre a família boldogságért. Minden addigi szokást felrúgva a kezébe veszi az irányítást, és bejelenti: a család autóval indul nyaralni távoli céljuk felé - reméli, a közös autózás összerázza kicsit a családot. És össze is rázza. De nem kicsit. Út közben elképesztő kalandokon mennek keresztül, melyek során az életveszély a legkisebb baj. Sivatag, baleset, furcsa idegenek és még furcsább ismerősök között próbálja a meggyötört családfő a cél felé navigálni az egyre elgyötörtebb kompániát."



7+1: "Kihagyhatatlan eszközök"

Ráadásként elmaradhatatlan a zsebkendő, amit ebben az időszakban zsák számra fogunk elhasználni. 

Valamint a neonragormon, amikor már szét fújtuk az orrunkat, és sebes, piros, és fáj.

Végül pedig az ajakbalzsamok, a cserepes száraz szánkra.

~

Akit szintén utolért még ez a téli betegség, annak jobbulást kívánok!
Nem sokára remélem én is kigyógyulok belőle, és hozok mindenféle rovatot.
Ha esetleg nektek is van saját praktikáitok, azokat szívesen olvasnám kommentben.
Végül pedig ha tetszett és hasznosnak találtátok a bejegyzést, akkor iratkozzatok fel!

Köszönöm, hogy elolvastátok!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése